Reflexní masáž pohybového systému na chodidle


Reflexní masáž je založena na systému reflexních zón na chodidle.

Reflexní terapie je metoda stará několik tisíc let. Vychází z předpokladu, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to cestou nervových propojení. Celý lidský organismus, každou jeho část lze ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, nártech a okolí kotníků. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla. Posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatické systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje psychiku.

Reflexní masáž lze vyžít jako metodu preventivní i léčebnou. Tuto masáž je vhodné aplikovat prakticky při jakýchkoliv potížích. Může pomoci tam, kde jiné metody neúčinkují, při chronických potížích a při oslabení dlouhodobým užíváním léků.

Mohou ji vyžívat všechny věkové kategorie, sezení je zapotřebí několikrát opakovat.

Reakce na reflexní masáž bývá dvojí. Buď odcházíte plni elánu a energie nebo se budete cítit přesně opačně. I tato negativní reakce je potřebná, znamená to, že se Vaše orgány probudily ze spánku a začaly se regenerovat.

Projevy po masáži: únava, rýma, nespavost, bolesti zubů, u žen výtok, zažívací problémy, zkalená moč, dočasné zhoršení bolesti páteře po předchozím zlepšení, kožní vyrážka, psychické rozpoložení, zvýšená potivost.


Reflexní masáž pohybového systému 1 návštěva čas
Reflexní masáž pohybového systému 350,- 60 min