Reflexologie lymfatického systému na chodidle


Reflexní terapie LS je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu. Jedná se o součást reflexní terapie, která navazuje na obecné zásady reflexologie, manuální lymfodrenáž, lymfatickou stimulaci a problematiku somatizace psychických problémů.

Pracuje se na obraze lymf. systému na chodidle, jeho plosce a nártech, čímž se stimuluje, zprůchodňuje a čistí lymf. systém. Jedná se o velmi citlivou metodu, prospěšnou zvláště u akutních stavů, včetně poúrazových, sloužící k rychlejší regeneraci poškozených tkání, u akutních a chronických infekcí, pro již uvedenou souvislost lymfatického a imunitního systému, což přispívá k rychlejšímu a kvalitnějšímu procesu uzdravování.

Tato metoda upravuje rovnováhu v hormonálním systému a upravuje rovnováhu množství tekutin v jednotlivých částech těla.

Má vliv na stres a emoce člověka, napomáhá vyrovnání a uklidnění, mohou se „vyplavit“ potlačené emoce, způsobující somatická onemocnění. Lze tak touto terapií „otevřít“ pacienta, aby terapie měla větší úspěšnost.

Nejúspěšnější je tato terapie u všech případů lymfedémů a otoků různé etiologie.

Upravuje činnost srdce, ledvin, střev (výborná pomoc při chronické zácpě). Dále působí při dlouhotrvajících a opakujících se zánětech, poškozené imunitě, po těžkých chorobách typu boreliózy, eb virózy, apod. Jedná se o vynikající prostředek při léčbě celulitidy, akné a při dalších potížích vzniklých zanesením organismu.

Kontraindikace:
Stimulace není vhodná pro pacienty s implantáty, např. endoprotézou či umělou chlopní, s těžší srdeční vadou, velmi vysokým krevním tlakem, pro pacienty, kteří jsou závislí na dialýze nebo mají křečové žíly v oblasti nártů.

Četnost užití stimulace:
Je vhodné opakovat v periodách po třech (tedy 3-6-9, atd. krát). V každé této periodě dochází k ukončení určité fáze pročištění těla.


Reflexologie lymfatického systému na chodidle
1 návštěva čas
Reflexologie lymfatického systému na chodidle 350,- 60 min